Syyskokous- ja palkitsemisuutisia
Julkaistu: 28.11.2021 00.00

Syyskokous- ja palkitsemisuutisia

Seuran sääntömääräinen syyskokous pidettiin su 28.11.21. Puheenjohtajaksi vuodelle 2022 valittiin Sanna Sarkkinen-Vuorinen. Hallituksen jäseninä jatkavat erovuoroisista Minna Maunula, Seppo Nurisalo ja Timo Ronkainen ja uutena jäsenenä valittiin kahden vuoden kaudelle Sinikka Tuomaala sekä eroilmoituksensa jättäneen Petri Ketun tilalle vuodeksi Jarmo Hämäläinen. Entisinä jäseninä hallituksessa jatkavat Emma Halla-aho, Timo Mäkelä ja Jarkko Orjala.

Puurojuhlassa palkittiin SM-mitaleita saavuttaneet R2-suunnistajat, yhtenä heissä myöskin MM-kultaa voittanut Jorma Nissilä. Muut palkitut olivat Marja Penttilä, Leo Jokinen, Eero Juola, Kim Harlamow ja Kai Paavola. Myös seuran nuorimmat kisaajat - Martta ja Oiva Ojajärvi, Alisa Hyyppä ja Mette Ketola - huomioitiin.


R1-sarjojen kisaajista seuran parhaan suunnistajan tittelin ja stipendin jakoivat sisarukset Liina ja Milja Hyyppä. Muut stipendin saajat olivat Liina Viitasaari, Joona Hirvinen, Ruska Saarela, Santeri Kallio, Patricia Biskop, Marja Penttillä, Selma Määttälä, Matleena Ketola ja Matilda Myllymäki.