Tossusuunnistajat Äänekoskella, pyöräsuunnistajat Jämillä
28.6.2020 22:31 Uutiset / Kokkolan Suunnistajat

Joukko seuran kilpasuunnistajia matkasi viikonloppuna Jämille ja Äänekoskelle. Ensin mainitulla paikkakunnalla pyöräiltiin kolmiosainen kisa ( sprintti ja keskimatka la ja pitkä matka su), jonka yhteistuloksissa veivät sarjojensa voiton Marja Penttilä D35 ja Leo Jokinen H70.

Sisä-Suomen Rastipäivät järjestettiin Äänekoskella kaksiosaisena kilpailuna pe-la. Parhaan tuloksen seuran suunnistajista saavutti Milja Hyyppä, joka oli ykkönen yhteistuloksissa voitettuaan sarjassaan D18 molemmat osakilpailut. Yhteistuloksissa oli sarjansa paras myös Jorma Nissilä H60, Anne Stoor oli toinen sarjassa D70 ja Tuomas Hyyppä kolmas sarjassa H40. Osa kilpailijoista jatkoi viikonloppua Jyväskylän seudulla valmennusjaoston järjestämällä leirillä, jossa mm. tutustuttiin loppukesän SM-keskimatkan maastotyyppiin.

Tulokset Äänekoskella tässä:

http://www.rastie4.fi/kilpailut/sisasuomi2020/lopp...


   
Lisää uutisia
Kokkolan Suunnistajat
«  Heinäkuu   »
Kategoriat